Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Anna Gawłowska z Czerwionki-Leszczyn skończyła dziś 111 lat! To najstarsza osoba w Polsce

Facebook Twitter

To dopiero jubileusz! Anna Gawłowska skończyła dziś 111 lat! Mieszkanka Czerwionki-Leszczyn jest najstarszą osobą w Polsce! Życzymy radości, zdrowia pani Aniu! I 200 lat!

Anna Gawłowska

Ale jubileusz! Mieszkanka Czerwionki-Leszczyn Anna Gawłowska ma 111 lat!

To się nazywa jubileusz! 111 urodziny świętuje dziś (6.06) Anna Gawłowska z Czerwionki- Leszczyn. Solenizantka urodziła się dokładnie 6 czerwca w 1913 roku w Cieszynie, od 1947 roku mieszka w Czerwionce, ze swoją rodziną najpierw mieszkała w zameczku przy al. św. Barbary, a potem w leszczyńskim zamku. Jak podkreślają w urzędzie, pani Anna jest rekordzistką długowieczności w Polsce, najstarszą osobą w kraju, której wiek został zweryfikowany i potwierdzony odpowiednimi dokumentami. To zarazem siedemnasta osoba w historii Polski i druga w województwie śląskim, która osiągnęła wiek 111 lat. Gratulujemy!

UGiM Czerwionka-Leszczyny

W 1947 roku Państwo Gawłowscy przeprowadzili się do Czerwionki, tutaj mąż Pani Anny rozpoczął pracę. Pani Anna urodziła syna i córkę, doczekała jednego wnuka oraz dwójki prawnucząt. Syn jubilatki już nie żyje. Pani Anna mieszka w Czerwionce ze swoją córką – Urszulą, która z miłością i wielkim oddaniem opiekuje się mamą.

 Mama zawsze była aktywna, opiekuńcza, mówiła, że trzeba przyjmować wszystko, co nam zsyła los i uśmiechać się do świata. Kiedyś jej wielką pasją było rozwiązywanie krzyżówek

– wspomina córka pani Anny – Urszula.

Solenizantkę odwiedził Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska oraz Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik. Goście, w imieniu mieszkańców Czerwionki-Leszczyn i powiatu, przekazali najlepsze życzenia, wręczyli także kwiaty i upominki.

Życzenia i gratulacje złożył także Wacław Jan Kroczek z Gerontology Research Group, międzynarodowej organizacji naukowej zajmującej się badaniami nad zdrową starością i długowiecznością.

Pani Anna jest rekordzistką długowieczności w Polsce, najstarszą osobą w kraju, której wiek został zweryfikowany i potwierdzony odpowiednimi dokumentami. To zarazem siedemnasta osoba w historii Polski i druga w województwie śląskim, która osiągnęła wiek 111 lat.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lipca 2024