Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Anna Hetman: ”Punkty szczepień masowych ruszą co najmniej z dwutygodniowym opóźnieniem”

Facebook Twitter

''Nie mamy żadnego wpływu na tempo szczepień'' - mówiła w porannej rozmowie w Radio 90 Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju. Do tej pory zaszczepiono 11 713 jastrzębian, z czego zaledwie 2 tysiące drugą dawką.

fot. pixabay.com

W miastach regionu sytuacja wygląda podobnie i niestety wypadamy blado na tle województwa. Statystyki poprawić mają punkty szczepień masowych, które mają organizować samorządy. Jak jednak mówi prezydent, rozpoczną one pracę co najmniej z dwutygodniowym opóźnieniem:

Anna Hetman: To nie zależy akurat od samorządów, my nie mamy w ogóle wpływu w jakim tempie przebiega to szczepienie, jak przebiega rejestracja, gdzie są te szczepienia. Dopiero niedawno od wojewody dostaliśmy takie polecenie, że w miastach powinny być dodatkowe punkty do szczepienia, my się do tego przygotowujemy, oczywiście NFZ musi zatwierdzić te punkty, miało to być od 19 kwietnia, wczoraj dowiedzieliśmy się, że niestety termin jest przesunięty co najmniej o dwa tygodnie, czyli gdzieś początkiem maja prawdopodobnie byłby ten punkt uruchomiony, więc mam nadzieję, że to nieco przyśpieszy, nam bardzo na tym zależy, bo wiadomo, że sytuacja jest niebezpieczna.

Miasto Jastrzębie-Zdrój wskazało cztery lokalizacje dla punktów szczepień masowych. To Hala Widowisko-Sportowa, Klub Seniora, Dom Zdrojowy i kino ”Centrum”. Ostateczną decyzję podejmą służby wojewody, które w przyszłym tygodniu mają wizytować obiekty. Prezydent Anna Hetman boi się, że nie będzie wystarczającej ilości szczepionek, a od tego przecież zależy sukces masowych szczepień:

Anna Hetman: Ilość szczepionek i sprzęt, który jest zabezpieczany już poza samorządem, nie jest zależy od nas, wiec nie wiemy ile tych szczepionek będzie.

Radio 90: Czuję w głosie, że boi się pani takiego wniosku, że jeżeli program wyjdzie to brawa będą dla wszystkich, jeżeli się nie uda to winny będzie samorząd.

Anna Hetman: Jak zwykle sukces ma wielu ojców, a kiedy jest porażka to szukamy tego winnego.

Radio 90: W tej sytuacji nie można postąpić inaczej, jak wskazać te lokalizacje.

Anna Hetman: Oczywiście, my uważamy, że to powinno być wcześniej uczynione, bo wówczas mielibyśmy możliwość zaczepienia większej ilości mieszkańców, dziwimy się też, że nie wszystkie przychodnie przystąpiły do tego programu szczepień.

A cała poranna rozmowa Arkadiusza Żabki z Anną Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj