Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Anna Hetman w Radiu 90: ”Problem przenosin Galerii Historii Miasta jest przerysowany”

Facebook Twitter

''Problem przenosin Galerii Historii Miasta z budynku w Parku Zdrojowym jest przerysowany'' - tak o oporze ze strony kierownika placówki, części mieszkańców i radnych, mówi poranny gość Radia 90 Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju.

Jak już was informowaliśmy, władze miasta chcą przenieść galerię do mającego powstać w Łaźni Moszczenica Instytutu Dziedzictwa i Dialogu, tam prezentowana ma być historia czasów współczesnych i PRL-u. Z kolei historia uzdrowiska ma być prezentowana w budynku spółki brackiej w miejscu po byłej uczelni AGH:

Anna Hetman: Ten problem przenosin jest przerysowany, są różne strony i różne opinie mieszkańców, pracowników i radnych. Chcę wyraźnie podkreślić, że nie ma mowy o likwidacji Galerii Historii Miasta, absolutnie. Chcemy bardzo mocno położyć nacisk na rozwój tej sfery, będzie tam większa przestrzeń, więcej możliwości do działania. Nie rozumiem tego problemu ze strony pracowników Galerii Historii Miasta, ponieważ jeszcze jakiś czas temu to oni również proponowali, ze względu na małą powierzchnię i brak możliwości rozwoju, właśnie budynek Spółki Brackiej na przeniesienie tam galerii Historii Miasta. Teraz kiedy to się dzieje, jest jakiś opór.

Anna Hetman – prezydent Jastrzębia-Zdroju

Do budynku zajmowanego dotychczas przez Galerię Historii Miasta ma zostać przeniesiony Urząd Stanu Cywilnego. I to zdaniem prezydent kolejny argument, by dokonać zmian:

Anna Hetman: Wielu mieszkańców oczekuje przeniesienia Urzędu Stanu Cywilnego wraz z Pałacem Ślubów w tamto właśnie miejsce. Bo w tej chwili nasz budynek USC jest kompletnie niedostosowany, niebezpieczny. Wstyd żeby w XXI wieku tak umiejscowiona była instytucja. Myślę, że jeśli to wszystko się zadzieje i to zalizujemy, to wszyscy będą zadowoleni, nikt naprawdę na tym nie straci.

A cała poranna rozmowa z prezydent Jastrzębia-Zdroju Anną Hetman do zobaczenia tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj