Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Anna Komorowska odwiedziła Cieszyn

Facebook Twitter

Na Śląsku Cieszyńskim działa ponad 300 organizacji pozarządowych. W wielu z nich siłą napędową są kobiety. I to one swoimi osiągnięciami chwaliły się we wtorek (2.07.) przed Pierwszą Damą. Anna Komorowska gościła na Zamku w Cieszynie na zaproszenie Klubu Kobiet Kreatywnych.

Anna Komorowska była pod wrażeniem działań, jakie na tym terenie są inicjowane przez płeć piękną… w tym przypadku na pewno nie słabą:

Anna Komorowska przeszła też uliczką cieszyńskich kobiet na Wzgórzu Zamkowym:

Żona prezydenta RP stanęła też na Moście Przyjaźni, łączącym polski i czeski Cieszyn. Tam pytaliśmy kobiety o wrażenia po spotkaniu z Anną Komorowską:

– podsumowuje Władysława Magiera, która zainicjowała powstanie uliczki cieszyńskich kobiet. A Roma Rojowska, szefowa Klubu Kobiet Kreatywnych, jest dumna, że Anna Komorowska znalazła czas, by posłuchać o działaniach podejmowanych przez mieszkanki Śląska Cieszyńskiego i ma nadzieję, że to pomoże w walce o prawa kobiet:

Do dyskusji na temat praw kobiet w Polsce będzie jeszcze okazja w Cieszynie. Na wrzesień planowany jest tam kongres, który organizuje Klub Kobiet Kreatywnych. Już teraz wyliczono, że wziąć w nim udział może nawet 650 osób.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2020