Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Antyrakowe super food. Dziś (7.03) spotkanie w Juliuszu

Facebook Twitter

Antyrakowe super food. To temat dzisiejszego (7.03) spotkania w edukatorium Juliusz w Rybniku. Od 18.00 będzie można usłyszeć o wpływie jedzenia na nasze zdrowie, będą rady jak wybierać pełnowartościowe produkty w sklepach, ale też nauka badania palpacyjnego piersi na fantomach.

To kolejne profilaktyczne spotkanie z tym cyklu. Jak mówiła Radiu 90 Katarzyna Stachowicz prezes Fundacji Pokonać Raka, chodzi o zwrócenie uwagi na profilaktykę, bo do lekarzy chodzi niechętnie.

Katarzyna Stachowicz: Boję się, co mnie może spotkać, ale proszę mi wierzyć. Ja zrobiłam badanie genetyczne mając 26 lat, będąc w ciąży i to badanie uratował mi życie. Dzięki temu dzisiaj razem rozmawiamy, bo stosowałam profilaktykę i trzeba być zdeterminowanym, że muszę iść na badanie cytologiczne, że muszę iść na badanie USG piersi, że muszę iść na mammografię, które od 50 tego roku życia jest refundowana.

Co roku w Polsce odnotowuje się ponad 20 tysięcy nowych zachorowań na raka piersi, a tylko 20 procent kobiet wykonuje badania cytologiczne. Dziś (7.02) spotkanie od 18.00, trzeba się zapisać.

7 marca, godz. 18.00-19.30: Antyrakowe super food
Tematy: wpływ zdrowych nawyków żywieniowych na nasze zdrowie, wybór pełnowartościowych produktów w sklepach powszechnie znanych, nauka badania palpacyjnego piersi na fantomach

14 marca, godz. 18.00-19.30: Dietoterapia w trakcie i po leczeniu onkologicznym
Tematy: jak wesprzeć wzmocnienie i regenerację organizmu po trudnym leczeniu, utrata apetytu, a leczenie onkologiczne, potencjalne zaburzenia odżywiania w trakcie leczenia i po nim, nauka badania palpacyjnego piersi na fantomach.

Na poszczególne wykłady obowiązują zapisy, organizatorzy proszą o zgłoszenie drogą mailową na adres: [email protected] Wstęp: 25 zł.

Czytaj takze

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2023