Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Apel do mieszkańców Cieszyna: nie blokujcie hydrantów

Facebook Twitter

Upiększając obejście wokół domu, pamiętaj o bezpieczeństwie. To jest apel Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Cieszynie a chodzi o blokowanie hydrantów.

Po przeglądach, jakie prowadzą urzędnicy wraz z pracownikami Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej, punktują mieszkańców za umieszczanie ozdobnych głazów na skrzynce hydrantu podziemnego czy zasypywanie tych instalacji przy niwelowaniu nierówności terenu. Jest też apel do kierowców, aby nie zastawiali hydrantów samochodami. W razie pożaru czy innego zagrożenia, służby będą miały problem z odnalezieniem podłączenia do wody, a to opóźni rozpoczęcie akcji ratunkowej i może doprowadzić do nieszczęścia.

Jeśli tylko zniszczą rabatę nic się nie stanie, gorzej będzie, jeśli nie będą mogły odnaleźć hydrantu. Podłączenie się do innego wiązać się będzie z wydłużeniem czasu rozpoczęcia akcji, co wpływa na końcowy rezultat. Prosimy również o nieusuwanie oznakowań (tabliczek) sieci wodociągowej, które informują służby interwencyjne, w jakiej odległości znajduje się określona infrastruktura.

– piszą pracownicy Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Cieszynie i apelują:

Dbajcie o siebie i swoich sąsiadów.

Pamiętać trzeba również, że uniemożliwienie lub ograniczenie dostępu do źródeł wody do celów przeciwpożarowych podlega karze aresztu lub grzywny (art.82§1 pkt 11 kodeksu wykroczeń Dz.U z 2020 poz.568,956).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj