Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Apel o spokój na trybunach podczas meczu ROW Rybnik-Ruch Chorzów

Facebook Twitter

Przed kibicami piłki nożnej kolejne śląskie derby w Rybniku. W sobotę (19.10.) na stadionie przy ulicy Gliwickiej ROW Rybnik będzie podejmował Ruch Chorzów. I choć to mecz trzeciej ligi, takie spotkania zawsze elektryzują kibiców obu drużyn, którzy łagodnie mówiąc "nie przepadają za sobą". Dlatego wystosowano do nich specjalny apel.

O jednodniowy rozejm na czas spotkania zaapelowali byli piłkarze, którzy występowali niegdyś w obu zespołach Eugeniusz Lerch i Edward Lorens przy wsparciu byłego wiceprezesa Ruchu, Marcina Waszczuka.

Proszą w nim o spokój na trybunach, niewnoszenie obraźliwych okrzyków i uczczenie w ten sposób pamięci Jozefa Golli. To legenda polskiej i śląskiej piłki nożnej i legenda ROW-u Rybnik, zawodnik, który występował w zespole przez 9 sezonów, gdy drużyna grała w 1. lidze.

Z tym zespołem zagrał w finale Pucharu Polski, brał także udział w rozgrywkach Pucharu Intertoto. Karierę piłkarską zakończył w 1977 roku.

Co warto podkreślić, zanim trafił do zespołu z Rybnika, był także piłkarzem Ruchu Chorzów. Apel skierowany jest również do kibiców Górnika Zabrze i GKS-u Katowice, którzy sympatyzują z ROW-em i na pewno pojawią się na trybunach.

Sygnatariusze dokumentu proszą:

…o uszanowanie pamięci tak zacnego i dobrego człowieka, jakim w życiu był i pozostanie w naszej pamięci Józef Golla. […] Niech ten jeden mecz i jeden dzień będzie pozbawiony nienawiści. Stać Was na to.

To prośba. Jak ustosunkują się do niej kibice? Przekonamy się o tym w sobotę. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15:00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj