Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Apel radnych PiS w sprawie śmierdzącego problemu Boguszowic i Kłokocina

Facebook Twitter

O jak najszybsze wprowadzenie zmian w prawie chcą do Ministra Środowiska apelować radni klubu PiS z Rybnika. Szczególnie chodzi o wprowadzenie zapisów nakazujących magazynowanie w zamkniętych pomieszczeniach odpadów, powodujących uciążliwości odorowe.

Na smród z wysypiska śmieci z Kolberga, a także z oczyszczalni ścieków przy Rycerskiej, szczególnie w ciepłe dni narzekają od dłuższego już czasu mieszkańcy Boguszowic i Kłokocina. Mówiliśmy od tym wielokrotnie w Radiu 90:

– usłyszała Monika Sokołowska od mieszkańców tych dwóch rybnickich dzielnic: Kłokocina i Boguszowic, którym smród dokucza najbardziej.

Reagując na ich głosy radni Prawa i Sprawiedliwości przygotowali projekt uchwały w sprawie wystosowania apelu o zmianę prawa.

Problem dotyczy również innych dzielnic Rybnika, odczuwają to Gotartowice, Ligota, Meksyk, Rowień z Żor. Mamy tutaj naprawdę szeroki, wychodzący poza obszar działania tych kompostowni i wysypisk problem. To jest rzecz, którą należy zmienić. Mówimy głośno – spróbujmy zrobić coś więcej. Prosimy również prezydenta Rybnika, aby współpracował z Ministerstwem Ochrony Środowiska w tym względzie. Możliwe, że uda się pozyskać środki, aby zabezpieczyć, wybudować filtry bioaktywne. Zrobić cokolwiek więcej, aby uciążliwości były mniejsze. Aby dało się żyć.

– apeluje radna PiS z Rybnika, Mirela Szutka. Spotkania z właścicielami przedsiębiorstw, kontrole Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i pisma wysyłane do sanepidu – na razie nie przynoszą rezultatu:

Buduje się piękne Centrum Aktywności Lokalnej. Mamy plac zabaw. Jeżeli tu będzie śmierdziało, nie będzie mieszkańców. Żadne budżety obywatelskie nie pomogą, jeśli te miejsca rekreacji będą narażone na fetor. Będzie pusto w Kłokocinie, Boguszowicach. Ludzie są zniechęceni do działań, że na dłuższa metę nie da się wytrzymać. Wentylacja nie jest prawidłowa. Nie mają pieniędzy, chcą otrzymać, ale nie ma szans otrzymać od marszałka. Wiele trzeba zrobić, żeby zmniejszyć ten odór.

– dodają radni: Tadeusz Pałka, Mirela Szutka i Jerzy Lazar. Projekt uchwały w sprawie wystosowania apelu do Ministra Środowiska trafi pod obrady Rady Miasta prawdopodobnie na najbliższej sesji, już po wakacjach.

Czytaj  także:

Śmierdzący problem w Rybniku-Boguszowicach powraca

 

Kuczera w Radiu 90: Nie mamy przepisów pozwalających na walkę ze smrodem

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj