Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Aplikacja „Moja Komenda” ułatwi kontakt z policją, gdy jesteśmy na urlopie

Facebook Twitter

Gdy jesteśmy na wyjeździe i musimy szybko skontaktować się z policją lub dotrzeć do najbliższej jednostki, może być nam pomocna bezpłatna aplikacja "Moja Komenda".

Fot. pixabay.com

Aplikacja zawiera dane teleadresowe wszystkich jednostek policji w Polsce, można też skontaktować się z dzielnicowym. Jest dostępna na telefony z Androidem i iOS. Działa także w trybie offline.

Aplikacja ta została przygotowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i zawiera bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce, także rewiry dzielnicowych oraz posterunki. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Aplikacja połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym.

Aplikacja ta umożliwia również wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

Przypominamy, że w nagłych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

(źródło: raciborska policja)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj