Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Aquapark H2Ostróg w Raciborzu ma być rozbudowany. Teraz czas na ostateczną decyzję radnych

Facebook Twitter

35 mln złotych - tyle ma kosztować rozbudowa o część zewnętrzną basenu aquapark H2Ostróg w Raciborzu. 90 procent pieniędzy na inwestycję, czyli 31,5 mln złotych ma pochodzić z Polskiego Ładu, reszta w kwocie 3,5 mln złotych ma podchodzić z zysku wypracowanego w miejskiej spółce Przedsiębiorstwie Robót Drogowych.

Władze chcą rozbudować aquapark H2O,  tak zdecydował prezydent Raciborza Dariusz Polowy:

Dariusz Polowy: 100 procent niezbędnych środków na rozbudowę Aquaparku H2Ostróg jest już zapewnione. Brakujące 3,5 miliona złotych potrzebnych na realizację tej inwestycji będzie pochodziło z zysku, jaki wypracowała jedna z miejskich spółek. Dla mieszkańców oznacza to, że tak duża inwestycja zostanie zrealizowana bez zaciągnięcia kredytu. Mieszkańcy do tej inwestycji też nie dołożą ani złotówki.

Teraz wszystko w rękach radnych miejskich, którzy na najbliższej sesji 22 lutego mają podjąć uchwałę w tej sprawie – podkreśla prezydent Polowy:

Dariusz Polowy: Będą głosowali nad wpisaniem tej inwestycji do budżetu miasta. To kluczowa decyzja i właśnie od tej ich decyzji zależy, czy tę inwestycję będziemy realizować. Warto przypomnieć, że kompleks basenów zewnętrznych jest to takie nowe otwarcie dla naszego H2Ostróg. Przewidujemy, że swoim zasięgiem będzie obejmować obszar o promieniu około 40 km. Inwestycja obejmie obszar o powierzchni 15 tys. m2.

Rozbudowa raciborskiego aquaparku zakłada budowę kilku zewnętrznych zjeżdżalni i wodny plac zabaw. We wszystkich basenach woda ma być podgrzewana, tak by z obiektu móc korzystać przez cały rok.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024