Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Architektura secesyjna w Raciborzu: Zorganizowany spacer z konserwator i historykiem

Facebook Twitter

Architektura secesyjna w Raciborzu będzie możliwa do głębszego poznania. Przykłady architektury będzie można obserwować na spacerze z miejską konserwator zabytków i historykiem sztuki. Wydarzenie już w najbliższy wtorek.

fot: raciborz.pl

Architektura secesyjna w Raciborzu będzie możliwa do dokładnej eksploracji zainteresowanych podczas zorganizowanego spaceru. Będzie okazja na poznanie budynków w tym stylu i trochę historii. W rolę przewodników wcielą się Maria Olejarnik — miejska konserwator zabytków oraz Aleksandra Frydrychowicz — historyk sztuki Muzeum w Raciborzu.

Czym jest achitektura secesyjna?

Styl secesyjny jest też znany jako art nouveau. Jest to unikalny kierunek w architekturze i sztuce, który rozwijał się głównie pod koniec XIX i na początku XX wieku. Charakteryzuje go połączenie organicznych kształtów, wzorów roślinnych, łuków i krzywych linii.

Okazja do poznania stylu

Okazja do bliższego zapoznania się z budynkami reprezentującymi ten wyjątkowy styl w Raciborzu już niebawem. W najbliższy wtorek (14.05.) odbędzie się zorganizowany spacer. Rozpoczęcie o godzinie 17:00. Zbiórka odbędzie się przy Punkcie Informacji Turystycznej Visit Racibórz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj