Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Areszt dla mieszkańców Szczerbic

Facebook Twitter

Najpierw zaproponowali podwiezienie, a potem wywieźli w ustronne miejsce i pobili. Dwaj mieszkańcy Szczerbic są już w areszcie.

fot. slaska.policja.gov.pl

Wszystko działo się w połowie ubiegłego tygodnia. Mieszkaniec Szczerbic wysiadł z pociągu na stacji Sumina Wieś i wracał pieszo do domu. W pewnym momencie podjechał do niego samochód i kierowca volkswagena zaproponował mu, że podwiezienie go do domu. 22-latek skorzystał z propozycji i wsiadł do osobówki. Wtedy mężczyźni zażądali od niego zwrotu 2 tysięcy zł długu, który miała zaciągnąć jego znajoma.

Kiedy mężczyzna odmówił agresorzy wywieźli go nieopodal przepompowni w Jejkowicach i zaczęli grozić wiatrówką oraz paralizatorem a na koniec pobiciem. 22-latek zdołał uciec w pobliże jednej z posesji i poprosił mieszkańców o pomoc. Po przyjeździe na miejsce mundurowi rozpoczęli poszukiwania sprawców. Jeszcze tego samego dnia, tuż przed południem policjanci otrzymali informację od mieszkańca Rybnika o śpiących w samochodzie mężczyznach.

Okazali się nimi poszukiwani sprawcy. Policjanci z rybnickiej drogówki, którzy pojechali na miejsce zatrzymali 22-letniego mieszkańca Jejkowic i jego o rok starszego kolegę. Okazuje się, że ci sami mężczyźni dopuścili się podobnych przestępstw na początku maja w Rzuchowie. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 czerwca 2020