Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Areszt dla notorycznej złodziejki z Żor. Dla 22-latki kradzieże stały się źródłem dochodów

Facebook Twitter

Od kilku miesięcy okradała sklepy i stacje paliw. Włamała się też na konto bankowe, wyłudziła pożyczkę i okradła sprzedawczynię owoców. Od lutego naraziła ona handlarzy na straty sięgające kilku tysięcy złotych. Kobieta po raz kolejny w ręce mundurowych wpadła na początku tego tygodnia.

Głównie artykuły spożywcze, słodycze, alkohol, ale również i paliwo oraz odzież padały łupem 22-letniej kobiety. Kradła ona w miejscowych sklepach i stacjach paliw. Od lutego naraziła ona lokalnych handlarzy na straty sięgające kilku tysięcy złotych.

Notoryczna złodziejka po raz kolejny w ręce mundurowych wpadła na początku tego tygodnia. Tym razem ukradła nastolatce sprzedającej truskawki portfel wraz z dokumentami i pieniędzmi. Zatrzymali ją mundurowi, gdy próbowała ukryć się w jednym z pobliskich wieżowców.

Śledczy zajmujący się sprawą udowodnili 22-latce także kradzież karty płatniczej i włamanie na konto bankowe. Zgromadzili ponadto dowody, które pozwoliły na postawienie jej zarzutu oszustwa. 22-latka w czasie przesłuchania przyznała się, że oprócz licznych kradzieży, w październiku ubiegłego roku wyłudziła pożyczkę w wysokości 2 tys. zł, używając sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu.

Podejmując decyzję o tymczasowym aresztowaniu kobiety, sąd uwzględnił jej przeszłość kryminalną, fakt, że nie posiada ona stałego miejsca pobytu i to, że wcześniej stosowane wobec niej środki zapobiegawcze okazały się bezskuteczne. Kobieta od wczoraj przebywa w areszcie śledczym. Za popełnione przestępstwa grozi jej nawet do 8 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024