Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Areszt dla właściciela firmy budowlanej. Podejrzany jest o wiele przestępstw gospodarczych

Facebook Twitter

Rafał T. właściciel firmy budowlanej z Jejkowic, tymczasowo aresztowany. 49-latek jest podejrzany o szereg przestępstw gospodarczych.

areszt
Prokuratura w Gliwicach Fot. google streetview

Mężczyzna wraz z żoną prowadzili spółki działających w branży budowlanej. W latach 2020-2022 prowadzili liczne, poważne inwestycje budowlane. Od połowy ubiegłego roku firma należąca do mieszkańca powiatu rybnickiego przestała regulować swoje zobowiązania wobec podwykonawców i dostawców, pomimo faktu, że otrzymywała środki pieniężne od inwestorów.

15 marca, 49-latek został zatrzymany przez rybnickich policjantów, usłyszał zarzuty dotyczące przestępstw gospodarczych, między innymi oszustw, prania brudnych pieniędzy i przywłaszczenia. Dodajmy, że żona aresztowanego mężczyzny oraz księgowa firmy popełniły samobójstwo. Na wniosek prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Szczegóły w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Tymczasowy areszt dla Rafała T. – właściciela spółki BUDINŻ BP sp. z o.o., sp.k.

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach prowadzi postępowanie dotyczące doprowadzenia wielu pokrzywdzonych – kontrahentów dostarczających materiały budowlane, urządzenia, maszyny, elementy wyposażenia oraz wykonujących usługi budowlane i remontowe na rzecz BUDINŻ BP sp. z o.o., sp.k. z siedzibą w Jejkowicach do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Jak ustalono, Rafał T. wraz z żoną prowadzili działalność gospodarczą w postaci spółki cywilnej oraz spółek BUDINŻ PB sp. z o.o., sp.k. i BUDINŻ sp. z o.o.
W latach 2020-2022 spółki uczestniczyły w licznych, poważnych inwestycjach budowlanych pełniąc funkcję głównego wykonawcy. Od połowy 2022 roku firma Rafała T. przestała regulować swoje zobowiązania wobec podwykonawców i dostawców, pomimo faktu, że otrzymywała środki pieniężne od inwestorów.

Nadto śledztwo obejmuje również wątek działania na szkodę spółki BUDINŻ PB sp. z o.o., sp.k. przez Rafała T. oraz ukrywania składników majątku.

Wszystkie zawiadomienia złożone w sprawie przez pokrzywdzonych i ich pełnomocników dotyczą czynów penalizowanych w art. 286 k.k. oraz 296 k.k.

W dniu 15 marca 2023 roku, zatrzymano Rafała T.

Podejrzanemu przedstawiono cztery zarzuty, o czyny z art. 286 § 1 k.k. w związku z art. 294 § 1 k.k., czyn z art. 296 § 1 k.k. i art. 296 § 2 k.k. w związku z art. 284 § 2 k.k., a także przestępstwo z art. 299 § 1 k.k. i z art. 300 § 1 i 3 k.k. w zw. z art. 12 § 1 k.k.

Zgodnie z wnioskiem złożonym przez prokuratora, Rafał T. został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Postępowanie jest w toku. Trwają czynności procesowe.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2023