Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Areszt i dozory za narkotyki. Zatrzymano dilerów z Jastrzębia-Zdroju

Facebook Twitter

Wpadka 36- letniego dilera z Jastrzębia-Zdroju. W mieszkaniu mężczyzny kryminalni zabezpieczyli ponad 120 dilerskich porcji marihuany. Na wniosek prokuratury i policji sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Zatrzymano także 32 i 25-letnich mężczyzn, którzy wprowadzili do obrotu ponad 320 dilerskich porcji marihuany.

fot.policja Jastrzębie

Zatrzymani zostali objęci policyjnym dozorem oraz zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe. Grozi im do 12 lat więzienia.W trakcie prowadzonych działań policjanci zwalczający przestępczość narkotykową uzyskali informację o trzech mężczyznach, którzy rozprowadzają narkotyki w Jastrzębiu-Zdroju i okolicach.

Pierwszego z mężczyzn kryminalni namierzyli na terenie Rybnika. Podczas zatrzymania i przeszukania u 36-latka, policjanci znaleźli kilka woreczków z suszem roślinnym, pieniądze oraz trzy wagi elektroniczne. Mundurowi ustalili, iż mężczyzna od grudnia 2019 roku do grudnia 2020 roku odpłatnie udzielił ponad 100 porcji marihuany. Zatrzymany usłyszał dwa zarzuty: posiadanie oraz udzielanie środków odurzających celem osiągnięcia korzyści majątkowej. Na wniosek prokuratora i śledczych, sąd tymczasowo aresztował narkotykowego dilera na 3 miesiące.

Drugi z mężczyzn został zatrzymany na terenie Żor. W trakcie przeszukania pomieszczeń piwniczych zabezpieczono u 25-latka marihuanę. Jastrzębianin od marca 2019 roku do kwietnia 2019 roku nabył w celu odsprzedaży około 100 porcji marihuany. Mężczyzna także usłyszał dwa zarzuty: posiadanie oraz wprowadzanie do obrotu środków odurzających.

Trzeci z mężczyzn to 32-latek został zatrzymany na terenie Rybnika. Zatrzymany w okresie od kwietnia 2019 roku do maja 2019 roku zakupił w celu odsprzedaży ponad 220 dilerskich porcji marihuany. 32-latek usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu środków zabronionych. 25 i 32-latek zostali objęci policyjnym dozorem oraz zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021