Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Areszt za rozbój i łamanie przepisów

Facebook Twitter

Chodzi o 37-latka z Jastrzębia-Zdroju. Mężczyzna dwukrotnie dopuścił się rozboju, na dodatek w warunkach recydywy. Ponadto w minionym tygodniu, naruszył przepisy w zakresie przemieszczania się.

Jastrzębscy policjanci zatrzymali 37-latka, który w dniu 21 marca doprowadził 30-letniego mieszkańca Jastrzebia-Zdroju do stanu bezbronności, pobił go, groził niebezpiecznym przedmiotem oraz pozbawił wolności. Agresywny mężczyzna zabrał poszkodowanemu telefon, saszetkę z dokumentami, 3 komplety kluczy do trzech pojazdów, kluczy do domu, mieszkania i warsztatu.

W dniu 3 kwietnia ten sam 37-latek pozbawił wolności 19-latka, a następnie uderzał go po całym ciele. Grożąc przedmiotem przypominającym niebezpieczne narzędzie, zabrał ofierze tablet. Mundurowi ustalili, gdzie może ukrywać się mężczyzna i zatrzymali go w jednym z mieszkań przy ulicy Poznańskiej.

Wczoraj (6.04.), na wniosek policjantów i prokuratora, sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

37-latek w okresie 3-5 kwietnia 2020 roku w Jastrzębiu-Zdroju dopuszczał się rażącego naruszenia przepisów w zakresie przemieszczania się wynikającego z obowiązujących ograniczeń i obostrzeń. Informacja o tym, że do niego doszło, została przekazana do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który może w prowadzonym przez siebie postępowaniu ukarać taką osobę grzywną w wysokości do 30 000 zł.

Czytaj także:

Jastrzębie-Zdrój: Posypały się mandaty

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 lipca 2020