Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Areszt za śmiertelne potrącenie w Wodzisławiu. Kierowca był pijany

Facebook Twitter

Śmiertelne potrącenie w Wodzisławiu miało miejsce w minioną niedzielę. Kierowca wsiadł za kółko będąc pod wpływem alkoholu. W więzieniu może spędzić nawet 20 lat.

Śmiertelne potrącenie w Wodzisławiu

Sąd tymczasowo aresztował zatrzymanego przez policjantów mężczyznę, podejrzanego o śmiertelne potrącenie w Wodzisławiu. Kierujący autem był w stanie nietrzeźwości, w chwili gdy swoim samochodem potrącił  75-letniego pieszego. Do wypadku doszło 19 maja w Wodzisławiu Śląskim na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Św. Wawrzyńca. Aresztowanemu 37-latkowi grozi kara do 20 lat więzienia.

W tej sprawie zostało wszczęte przez Prokuraturę Rejonową w Wodzisławiu Śląskim śledztwo. 37-letni podejrzany usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Na wniosek śledczych i prokuratora, decyzją wodzisławskiego sądu, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Jak podkreśla asp. sztab. Małgorzata Koniarska z wodzisławskiej policji:

Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy  również, że zaostrzone przepisy przewidują surowsze kary dla osób decydujących się na jazdę pod wpływem alkoholu. W przypadku spowodowania wypadku w stanie nietrzeźwości, sprawcy grozi nawet 20 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj