Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Areszt za usiłowanie zabójstwa żony. Mężczyzna atakował nożem, kobieta jest w stanie ciężkim

Facebook Twitter

Jest tymczasowy areszt dla mężczyzny, który próbował zabić swoją żonę. W Radiu 90 informowaliśmy o zatrzymaniu 35-letniego rybniczanina, który ukrywał się przed policjantami. Na początku tygodnia mężczyzna został odnaleziony przez mundurowych i zatrzymany. Wiemy więcej na temat samego zdarzenia.

Fot. slaska.policja.gov.pl

W tej sprawie rozmawialiśmy z rzecznikiem Komendy Miejskiej w Rybniku, Bogusławą Kobeszko:

Bogusława Kobeszko: Do zdarzenia doszło w niedzielę (30.11). około godziny 22.30 w jednym z bloków w centrum miasta. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 35-letni mieszkaniec Rybnika w mieszkaniu usiłował zabić swoją partnerkę, atakując ją nożem. Mundurowi na miejscu pojawili się bardzo szybko oraz ustalili przebieg tego zdarzenia. Od tego momentu rozpoczęły się też poszukiwania podejrzewanego mężczyzny, który zbiegł z mieszkania. Poszkodowana 26-letnia kobieta w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala.

Fot. slaska.policja.gov.pl

Na razie nie są znane motywy działania 35-latka. Mężczyzna został zatrzymany już następnego dnia:

Bogusława Kobeszko: W poniedziałek (31.11.) o godzinie 22.00 na terenie powiatu wodzisławskiego kryminalni zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Rybnika. Ponadto śledczy zatrzymali 34-latka, który pomagał niedoszłemu zabójcy ukryć się przed policją. Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. Wczoraj (03.11.) rybnicki sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 35-latka w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Fot. slaska.policja.gov.pl

Dodajmy, że 34-latek z powiatu wodzisławskiego, który pomagał ukryć się niedoszłemu zabójcy także został tymczasowo aresztowany. Śledztwo w sprawie trwa.

Zobacz wideo:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj