Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Złodziej groził ekspedientkom, które chciały go zatrzymać. Trafił do aresztu

Facebook Twitter

Do zdarzenia doszło ponad 2 miesiące temu w jednym ze sklepów w centrum Jastrzębia-Zdroju. Mężczyzna skradł dwie paczki środków do prania, warte około 90 złotych. Kiedy z towarem chciał ominąć kasy, zareagowały sprzedawczynie.

Wtedy 30-latek zaatakował kobiety, zagroził pobiciem a potem uciekł. Stróże prawa rozpoczęli poszukiwania, szybko ustalili, że sprawcą przestępstwa jest mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Według informacji, jakie uzyskali, nie posiadał nigdzie stałego miejsca zamieszkania.

Jastrzębianin został zatrzymany, kiedy na ulicy Harcerskiej z terenu budowy usiłował ukraść elektronarzędzia. Mężczyzna wcześniej już trzykrotnie dopuścił się włamania i kradzieży między innymi wkrętarek, szlifierek, skrzynki z narzędziami oraz nagrzewnicy.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej, kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Za przestępstwa te grozi mu kara nawet 10 lat więzienia. Na wniosek śledczych sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj