Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Aresztowani za napad z nożem. Grozili ekspedientce sklepu

Facebook Twitter

Młodzi ludzie aresztowani w Rybniku za napad z użyciem noża. Policjanci zatrzymali 19-latkę i o rok starszego mężczyznę podejrzanych o rozbój. Kobieta napadła z nożem na 55-letnią ekspedientkę sklepu, po czym skradła z kasy 3 tysiące złotych.

www.slaska.policja.gov.pl

Do zdarzenia doszło 16 września w Czerwionce- Leszczynach.

Około godz. 14.00 dyżurny komisariatu otrzymał zgłoszenie o rozboju w jednym ze sklepów spożywczych. Okazało się, że kobieta trzymając w dłoni nóż, napadła na 55-letnią ekspedientkę sklepu i zabrała z kasy 3 tysiące złotych. Sprawczyni działa wspólnie z mężczyzną, który czekał na nią w samochodzie przed sklepem.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania podejrzanych. W wyniku szeregu czynności, śledczy wpadli na ich trop i zatrzymali w Gliwicach 19-latkę i jej 20-letniego wspólnika. Okazało się też, że ta sama para 14 września w Grodźcu również próbowała w podobny sposób skraść pieniądze ze sklepu.

We wtorek (1.12.) zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Wczoraj (2.12.) Sąd Rejonowy w Rybniku przychylił się do wniosku śledczych oraz prokuratora i aresztował podejrzanych na trzy miesiące.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022