Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

„Armenia w moich oczach”. Wystawę będzie można oglądać w Halo Rybnik

Facebook Twitter

Rozpocznie się już w niedzielę (2.09.) Swoje zdjęcia będzie na niej prezentował Johny Kondakjian, z pochodzenia syryjczyk, który od kilku lat mieszka w Armenii i uwiecznia na zdjęciach piękno tego kraju.

Co fotografuje, jakie jego fotografie będzie można zobaczyć?

Przede wszystkim fotografuję obiekty historyczne, jak np. klasztory, ale też naturę i ludzi. Inspirację stanowią dla mnie nowe państwa, miasta. Jest to dla mnie bardzo ekscytujące. Przede wszystkim na moich fotografiach zobaczyć będzie można klasztory, najmłodszy z nich ma jakieś 1000 lat. Na drugim planie będzie przyroda, chcę również pokazać film z drona, z tych miejsc w Armenii.

Johny Kondakjian aktualnie mieszka w Żorach, gdzie jest wolontariuszem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach programu Erasmus. Jak mówi chętnie fotografuje również Polskę:

Owszem, bardzo lubię fotografować miejsca w Polsce, używam do tego bardzo często drona. Bardzo dużo zdjęć związanych jest ze Śląskiem. Polska jest olbrzymim krajem, cały czas zwiedzam, jest pełna zagadek, które odkrywam. Odwiedziłem wiele miast w Polsce. (…) Niedługo planuję zrobić wideo z moich podróży po Polsce.

Kiedy będzie można zobaczyć zdjęcia z Polskich wypraw artysty na razie nie wiadomo. Pewne jest, że wernisaż wystawy „Armenia w moich oczach” zaplanowano w Halo Rybnik na niedzielę (02.09.). Początek o godz. 18.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2020