Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Artur Barciś opowiada o wirusie- klocku. Posłuchaj! [WIDEO]

Facebook Twitter

"Spełniając różne prośby, napisałem taki oto wierszyk dla dzieci". Artur Barciś tłumaczy dzieciom dlaczego trzeba siedzieć w domu i co to jest koronawirus. 

fot.marcisim/ pixabay.com

Mój Maluszku, Guciu, Jadziu, wszystko wokół dziś szaleje. I od tego jest twój dziadzio, by wyjaśnić co się dzieje

– tak zaczyna się rymowanka znanego aktora, który rymuje o wirusie- klocku. Zobaczcie:

Pedagodzy i psycholodzy nie mają wątpliwości, że czas epidemii koronawirusa jest tak samo uciążliwy dla dzieci jak dla dorosłych. Tak samo stresujący, nawet jeśli dorośli nie mówią wprost o swoich obawach w związku z sytuacją jaką mamy w Polsce i na świecie, to dzieci czują ich zdenerwowanie, słyszą tematy rozmów i straszne słowo „koronawirus”.

Maluchom trzeba spokojnie tłumaczyć dlaczego muszą się uczyć w domach, nie mogą pójść do kolegi, nie mogą pobawić się na placu zabaw. Tłumaczyć, że covid- 19 to poważna choroba, bo jak podkreślają specjaliści- dzieci od najmłodszych lat wiedzą co znaczy być chorym, z czym się to wiąże, ale też daje nadzieję w większości przypadków, że z choroby się wychodzi, że się zdrowieje.

Wiersze- takie jak ten Artura Barcisia, ale też czytanki, opowiadania, bajki pomagają rodzicom w rozmowie z dziećmi. A rozmowa w każdej stresującej sytuacji jest najważniejsza.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2021