Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Artur Barciś w gminie Godów. Odwiedził młodych aktorów, spotkał się z mieszkańcami

Facebook Twitter

Utalentowany aktor i reżyser, niezwykła osobowość, człowiek wielu zalet i talentów - Artur Barciś spotkał się z mieszkańcami gminy Godów. Podczas spotkania opowiedział o swoim życiu zawodowym, zwłaszcza swojej drodze z łódzkiej filmówki do występów w spektaklach i filmach największych polskich reżyserów teatralnych i filmowych.

FOTO. Fotofranek

Najpierw aktor odwiedził Ośrodek Kultury w Gołkowicach, by zasiąść na widowni podczas próby, a także odpowiedzieć na pytania młodych aktorów Teatru Naszej Wyobraźni. Następnie w Ośrodku Kultury w Godowie publiczność miała okazję posłuchać opowieści Artura Barcisia, który opowiedział o swoim dzieciństwie, początkach kariery, ważnych rolach filmowych, pracy w teatrze czy przy serialach. Nie zabrakło anegdot z życia zawodowego czy prywatnego. Mimo swojej niezaprzeczalnej popularności, w swoich wypowiedziach sprawiał wrażenie człowieka niezwykle pokornego. Spotkanie poprowadził Artur Marcisz.

Artur Barciś pierwsze ważniejsze role na dużym ekranie zagrał w 1981 roku w „Znachorze” Jerzego Hoffmana i „Człowieku z żelaza” Andrzeja Wajdy, pojawił się również w dziewięciu częściach „Dekalogu” Krzysztofa Kieślowskiego. Grał u Wojciecha Marczewskiego czy Kazimierza Kutza. Sympatię zdobył występując u boku Cezarego Żaka w komediowym serialu „Miodowe lata”, wcielając się w rolę Tadeusza Norka i w popularnym „Ranczu”. W październiku 2021 r. ukazała się książka będąca zapisem szczerej i fascynującej rozmowy artysty z Kamilą Drecką pt. „Aktor musi grać, by żyć”, którą można było zakupić podczas spotkania z aktorem.

Spotkanie z aktorem zorganizowane zostało przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Godowie z pomocą Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie w ramach cyklu „O literaturze bez granic”. Zadanie realizowane zostało z projektu „Synergia – integracja społeczności i instytucji pogranicza Godowa i Petrovic u Karvine”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj