Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

AT Jastrzębski Węgiel lepsza od Volleya Rybnik. Jastrzębianie pokonali we własnej hali rywala 3:0

Facebook Twitter

Siatkarskie, drugoligowe derby regionu dla Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Wczoraj (9.02) jastrzębianie pokonali we własnej hali rywala 3:0. W dwóch pierwszych setach dominowali na boisku, wygrali je pewnie do 9 i 16, trzeci po zaciętej walce do 23.

fot.Facebook/Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel

Ze zwycięstwa i postawy swojego zespołu zadowolony był szkoleniowiec akademików:

Dariusz Luks: Cieszymy się z wyniku, wygraliśmy, zespół zagrał bardzo dobrze (..). Cieszymy się z tego zwycięstwa, bo punkty potrzebne są na jak tlen. Akademii przyda się II liga, kibicuje też Volley’owi Rybnik, żeby też byli w tej lidze, jest jeszcze kilka spotkań, myślę że dobrą grą zapewnimy sobie utrzymanie i tak samo chłopaki z Rybnika.

Dariusz Luks

To nie był dobry mecz w naszym wykonaniu

– przyznał po spotkaniu trener Volleya:

Wojciech Kasperski: Troszeczkę nam Akademia Talentów odjechała w tym meczu ale trzeba przyznać uczciwie, że zagrali bardzo dobry mecz w każdym elemencie, na swojej sali zagrali bardzo dobrze zagrywką, może nie jakoś super mocno, natomiast bardzo mało zagrywek psuli, my mieliśmy problem w każdym elemencie, nie było czucia, wszystko nam uciekało, w ataku jakbyśmy nie czuli tej przestrzeni, także tam nam to uciekło.

Wojciech Kaspersk

Przypomnijmy, że oba zespoły walczą o utrzymanie w drugiej lidze. Dzięki wczorajszej wygranej jastrzębianie awansowali na 11 miejsce w tabeli, Volley jest 13. W sobotę (12.02.) akademicy zagrają we własnej hali z Kępą MOSiR Dębica, a rybniczanie będą podejmowali Błękitnych Ropczyce.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022