Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Atak oszustów w Rybniku

Facebook Twitter

Kilka zgłoszeń wczoraj (31.01.), dziś (1.02.) rano kolejne. Oszuści atakują w Rybniku. Policja odebrała informacje o próbach wyłudzenia pieniędzy, mundurowi podkreślą jednocześnie, że nie ma sygnałów, że w jakimś przypadku udało się oszustom ukraść gotówkę.

Złodzieje podają się za członka rodziny, dziś dzwonił mężczyzna, wczoraj o rzekomym wypadku informował zarówno głos męski, jak i kobiecy. Zawsze wygląda to podobnie: jest informacja o nagłym zdarzeniu, zazwyczaj wypadku, któregoś z członków rodziny, a zaraz po niej prośba o pieniądze, które pomogą wyjść z kryzysowej sytuacji.

Za policją powtarzamy: zanim wypłacisz gotówkę i ruszysz z pomocą, sprawdź czy rzeczywiście to twój krewny dzwonił.

Przestępcy oszukujący starszych ludzi metodą na tzw. „wnuczka” czy „policjanta”, działają od wielu lat. Pomimo zatrzymania przez policję w kraju wielu z nich, nadal docierają sygnały o kolejnych pokrzywdzonych osobach.

Przy tego typu przestępstwach bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka. Chcemy tym przekazem zainteresować także młodsze osoby, które dzięki bezpośrednim kontaktom z rodzicami, dziadkami i innymi starszymi osobami w rodzinie, mogą przekazać im niezbędną wiedzę.

Apelujemy do opiekunów, dzieci i wnuków osób starszych, aby rozmawiali ze swoimi bliskimi o metodach działania oszustów. Prosimy przekazać seniorom informację, aby w żadnym przypadku nie wypłacali pieniędzy obcym osobom, a zawiadomieni o jakimkolwiek zdarzeniu z udziałem ich bliskich najpierw sami zadzwonili do osoby, która miałaby mieć np. wypadek drogowy, aby upewnić się, czy ktoś nie próbuje ich oszukać.

Formularz Daj znać czeka na Wasze informacje! Dzieje się coś ważnego? Nie zwlekaj – napisz do nas.

Wyślij zdjęcie, czy film lub po prostu opisz co się stało. Zostań naszym pierwszym źródłem informacji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lipca 2024