StartWiadomości

Auta ‚na podwójnym gazie’ na trasach w rejonie Wodzisławia

Pierwszy z kierujących 48-letni mieszkaniec Gołkowic został zatrzymany około godziny 14:30 przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim na ul. Granicznej w Gołkowicach. Mężczyzna mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającym się drogą z pierwszeństwem innym pojazdem. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca ma dodatkowo cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi od 2009 roku.

Następnie około godziny 17:40, funkcjonariusze „drogówki” na ul. Matuszczyka w Wodzisławiu Ślaskim zatrzymali 32-letnią mieszkankę powiatu wodzisławskiego, która wyjeżdżając z os. XXX- lecia w stronę ulicy Radlińskiej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu ul. Matuszczyka motocykliście w wyniku czego doszło do zdarzenia drogowego. Badanie wykazało u kobiety prawie promil alkoholu w organizmie.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się również kierujący samochodem osobowym marki VW Passat, który około godziny 21:30 w Wodzisławiu Śląskim na ulicy Skrzyszowskiej kierował pojazdem mając 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowcę wyeliminowano z ruchu drogowego dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu

Nietrzeźwi kierujący staną teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

 

Zostaw komentarz