Automaty do gier – nawet 100 tysięcy zł. kary za jedną nielegalną sztukę
Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach zabezpieczyli w pierwszym kwartale br. łącznie 147 szt. nielegalnych automatów do gier. Kontrole przeprowadzono w 36 lokalizacjach na terenie województwa śląskiego. Najwięcej nielegalnych automatów do gier funkcjonariusze zatrzymali na terenie Bytomia (19 szt.), Sosnowca (19 szt. ) i Żor (15 szt. ).
Nielegalny automat do gier przynosi straty dla budżetu
Nielegalne gry hazardowe organizowane są w ukrytych pomieszczeniach za zasłoniętymi oknami, monitorowanych za pomocą kamer zawieszonych nad wejściem i strzeżonych przez obsługę. Aby wejściem do takiego pomieszczenia trzeba najpierw zdobyć zaufanie obsługi.
Nielegalny hazard to nie tylko straty dla Skarbu Państwa, ale przede wszystkim ogromne zagrożenie społeczne. Uzależnienie od hazardu powoduje wiele problemów osobistych, uszczerbek na zdrowiu psychicznym (depresje), współuzależnienie bliskich, zadłużenie, bankructwo, utratę dochodów. Koszty społeczne i ekonomiczne tego uzależnienia ponoszą nie tylko rodziny hazardzistów, ale całe społeczeństwo
Osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.
Organizatorom nielegalnych gier na automatach, a także w określonych przypadkach właścicielom lokali, w których urządzane są te gry, grożą także kary pieniężne w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.
Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać telefonicznie na numer Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS – 800 060 000 oraz mailowo na adres: powiadomKAS@mf.gov.pl.
Czytaj także:
- Miliony złotych z hazardu. Śląska policja rozbiła grupę przestępczą [WIDEO]
- Kasa upchnięta była w walizkach. Gigantyczna kara dla podróżnych na lotnisku
- Krajowa Administracja Skarbowa kontrolowała ciężarówki na A1