Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Automaty do gier – nawet 100 tysięcy zł. kary za jedną nielegalną sztukę

Facebook Twitter

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach zabezpieczyli w pierwszym kwartale br. łącznie 147 szt. nielegalnych automatów do gier. Kontrole przeprowadzono w 36 lokalizacjach na terenie województwa śląskiego. Najwięcej nielegalnych automatów do gier funkcjonariusze zatrzymali na terenie Bytomia (19 szt.), Sosnowca (19 szt. ) i Żor (15 szt. ).

nielegalne automaty do gry

Nielegalny automat do gier przynosi straty dla budżetu

Nielegalne gry hazardowe organizowane są w ukrytych pomieszczeniach za zasłoniętymi oknami, monitorowanych za pomocą kamer zawieszonych nad wejściem i strzeżonych przez obsługę. Aby wejściem do takiego pomieszczenia trzeba najpierw zdobyć zaufanie obsługi.

Nielegalny hazard to nie tylko straty dla Skarbu Państwa, ale przede wszystkim ogromne zagrożenie społeczne. Uzależnienie od hazardu powoduje wiele problemów osobistych, uszczerbek na zdrowiu psychicznym (depresje), współuzależnienie bliskich, zadłużenie, bankructwo, utratę dochodów. Koszty społeczne i ekonomiczne tego uzależnienia ponoszą nie tylko rodziny hazardzistów, ale całe społeczeństwo

Osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Organizatorom nielegalnych gier na automatach, a także w określonych przypadkach właścicielom lokali, w których urządzane są te gry, grożą także kary pieniężne w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać telefonicznie na numer Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS – 800 060 000 oraz mailowo na adres: [email protected].

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj