Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Awangarda w Rybniku. W sobotę plenerowy spektakl

Facebook Twitter

W sobotę (8.07.) na rybnickim rynku "Ballada o kwadracie 2". To plenerowy spektakl w wykonaniu Teatru Mariana Bednarka. Przedstawienie rozpocznie się o godzinie 22.00. Jak czytamy w opisie spektaklu na radio90.pl: "Jest on utrzymany w surrealistycznej swobodzie łączenia różnych środków artystycznych. Towarzyszy mu muzyka na żywo."

 

 

Spektakl to ukryta, a może jednak nie całkiem (gdy spojrzymy głębiej w historię sztuki) rozmowa z Kazimierzem Malewiczem, słynnym malarzem jeszcze bardziej słynnego dzieła „Czarny kwadrat na białym tle”. To kompozycja spontaniczna i pierwotnie do Malewicza nienawiązująca, ale jednak w świecie sztuki wszystko się ze sobą łączy.

Dyrygent-artysta dyryguje swoim dziełem, w które wplata różne wątki ze swojego życia i z życia społeczeństwa, w tym proces powstawania dzieła, walkę z cenzurą, wizję przyszłości oraz swoją śmierć i zmartwychwstanie. Spektakl jest utrzymany w surrealistycznej swobodzie łączenia różnych środków artystycznych. Towarzyszy mu muzyka na żywo.

OBSADA:

Lech Cesarz, Mariusz Banaszkiewicz, Magdalena Berger, Joanna Szarblewska, Patryk Groborz, Julia Kawecka, Marian Bednarek.

Perkusista: Dawid Wegrowski

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj