Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Awaria na nowootwartej pływalni w Połomi. Co się stało?

Facebook Twitter

Po 4 dniach od momentu otwarcia, zamknięto pływalnię w Połomi. Jak czytamy na stronie Urzędu Gminy w Mszanie: "W związku z awarią systemu uzdatniania wody". Basen został zamknięty do odwołania.

fot.mszana.ug.gov.pl

Po remoncie basen w Połomi został otwarty w sobotę (17.07.), pływalnia jest po kompleksowej modernizacji, która kosztowała blisko 4 mln złotych.

Pływalnia przeszła całkowitą metamorfozę, jej stan techniczny można teraz określić jako nawet lepszy niż w momencie budowy. Stara konstrukcja była całkowicie drewniana. Teraz już nie buduje się basenów w taki sposób. Po modernizacji i wielu dodatkowych pracach basen powinien służyć użytkownikom przez wiele kolejnych lat

– cieszył się na otwarcie basenu z-ca wójta Błażej Tatarczyk.

fot.mszana.ug.gov.pl

Remont rozpoczął się jesienią 2020 roku. Przetarg na realizację zadania pn. „Budowa systemu wentylacji wraz z odzyskaniem ciepła (rekuperacja) na Krytej Pływalni w Połomi” wygrała firma Zakład Produkcyjno-Remontowo-Budowlany Artura Marcinka. Wartość umowy opiewała na 3.549.666,53 zł. Gmina pozyskała dofinansowywanie z Programu RIT Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego w kwocie 707.014,92 zł.

Pierwotnie nie planowano remontu dużej niecki, bo jej stan wydawał się dobry. Jednak w trakcie trwania modernizacji uznano, że warto wyremontować również tę część pływalni, zwłaszcza, że została z niej spuszczona woda. Na sesji w styczniu 2021 roku Rada Gminy dołożyła do inwestycji 350.000 zł na remont dużej niecki. Te prace wykonała wybrana w przetargu firma Stanepoxyd z Dankowa. Nowy basen ma między innymi rozbudowaną strefą spa. Oprócz już istniejącej jednej sauny, utworzono drugą, w miejscu mało używanej widowni. Ta sauna ma własne zaplecze sanitarne i szatnię, więc można z niej będzie korzystać nawet nie wchodząc na halę basenową. Na wyremontowanej pływalni został wprowadzony nowy system zegarkowy (podobnie jak na innych basenach w regionie) – klient wchodzi na basen o dowolnej godzinie i w ramach biletu korzysta z pływalni przez 60 minut + 10 minut czasu szatniowego. Po wyjściu odbija zegarek.

fot.mszana.ug.gov.pl

We wtorek (20.07.) na stronie Urzędu Gminy w Mszanie pojawił się komunikat, że konieczne jest zamknięcia obiektu. Jak usłyszeliśmy w Urzędzie Gminy, pracownicy pływalni zauważyli, że ucieka woda, nie wiadomo skąd, nie wiadomo jak. Na miejsce wezwano firmę, która przeprowadzała remont i teraz trwa ustalanie przyczyn awarii. Na kąpiele w zmodernizowanym basenie mieszkańcy Mszany czekali ponad rok, a teraz w ramach akcji „Zarażamy radością” mieli do końca września obiecane wejścia za złotówkę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 lutego 2023