Awaria pociągu osobowego w Olzie. Strażacy pomogli setce pasażerów
Awaria pociągu osobowego w Olzie. Wczoraj (10.08.) przed południem wodzisławscy strażacy otrzymali zgłoszenie o awarii składu pasażerskiego na trasie do Bohumina.

Szacowany czas czytania: 00:34
Po przybyciu na miejsce strażacy ustalili, że pociąg jadący w kierunku Czech uległ awarii poza stacja kolejową, w wyniku czego potrzebna jest pomoc w transporcie podróżujących do składu rezerwowego. Ostatecznie, strażacy udzielili pomocy w bezpiecznym opuszczeniu pociągu około 100 osobom. Nikt w tym zdarzeniu nie został nie został poszkodowany. Na czas prowadzonych działań ruch kolejowy na tej trasie został wstrzymany.
W działaniach brały udział 4 zastępy PSP i OSP, łącznie 20 strażaków.

Czytaj także: