Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Babcia rozpyliła wśród dzieci gaz pieprzowy

Facebook Twitter

68-latka rozpyliła na palcu zabaw gaz pieprzowy, poszkodowanych zostało kilkoro dzieci w wieku od 11 do 13 lat. Wszystko działo się w Jastrzębiu-Zdroju, na osiedlu przy Malcherka.

Późnym popołudniem na jednym z jastrzębskich placów zabaw poszkodowanych zostało 8 dzieci. Miały widoczne zaczerwienienie na twarzy oraz okolicy oczu, 4-latka z tych dzieci pozostała w szpitalu na obserwacji. Mundurowym udało się ustalić adres, gdzie mieszka kobieta, jednak tam jej nie zastali. Pojawiła się w domu dopiero przed 22:00.

68-latka przyznała się do rozpylenia gazu na placu zabaw, mówiąc, że zrobiła to, ponieważ dzieci były wobec niej złośliwe i jej dokuczały. Stróże prawa w mieszkaniu odnaleźli gaz pieprzowy, którego 68-latka użyła.

Trwa postępowanie w tej sprawie. Chodzi o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 3.

Wcześniej kobieta nie wchodziła w konflikt z prawem, ale jak powiedziała nam oficer prasowa jastrzębskiej policji – Halina Semik, znana jest dzielnicowemu, bo zdaniem sąsiadów ma ona uciążliwy charakter.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne? Nakręciłeś film, zrobiłeś zdjęcie? Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne. Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022