Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Badania kamerą termowizyjną w Jastrzębiu. Trwają zapisy chętnych

Facebook Twitter

To kolejne miasto w regionie, które umożliwia mieszkańcom sprawdzenie gdzie w ich domach ucieka ciepło. Badanie wykonywane będzie wyłącznie w celach doradczych, a przeprowadzi je jastrzębski Ekodoradca kamerą wypożyczoną ze Związku Gminu i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku.

fot. jastrzebie.pl

Badanie utraty ciepła w Jastrzębiu w przyszłym tygodniu (31.01- 3.02) w domach jednorodzinnych, które zostały oddane do użytku minimum 10 lat temu.

Dzięki badaniu kamerą termowizyjną można wykryć ubytki ciepła oraz ocenić jakość i sposób montażu izolacji termicznej, nieszczelności okien oraz drzwi. To, czego nie można zobaczyć gołym okiem, będzie widoczne na obrazie z badania termowizyjnego – ewentualne mostki termiczne oraz miejsca, w których występują znaczące ubytki cieplne, uszkodzenia budynku i miejsca zawilgocone.

Ograniczenie strat ciepła z wnętrza domu prowadzi bezpośrednio do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie, dlatego proponujemy naszym mieszkańcom wykonanie bezpłatnego pomiaru kamerą termowizyjną, dzięki której właściciele nieruchomości mogą się przekonać, którędy z budynku wydostaje się najwięcej ciepła.

Pomiaru budynków za pomocą kamery termowizyjnej dokona jastrzębski Ekodoradca w ramach zintegrowanego projektu LIFE pn. „Śląskie. Przywracamy błękit”. Kompleksowa realizacja Programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego”.

Badanie utraty ciepła prowadzone będzie w dniach 31 stycznia – 3 lutego 2023 r. w domach jednorodzinnych, które zostały oddane do użytku minimum 10 lat temu. Badanie potrwa ok. 40 minut. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decydować będzie kolejność zgłoszeń i wstępna weryfikacja telefoniczna.

Zapisy przyjmowane są wyłącznie w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój pod numerem telefonu tel. + 48 32 475 85 191.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024