Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Badania przesiewowe we wszystkich kopalniach JSW

Facebook Twitter

Badania przesiewowe we wszystkich kopalniach JSW. Spółka węglowa zdecydowała się na nie bo liczba zakażonych to już prawie 1200 zarażonych górników. W samym Pniówku jest to 1171 osób, 114 osób w Ruchu Zofiówka, 6 w kopalni Jastrzębie-Bzie, 2 osoby w kopalni Budryk i 3 w Ruchu Borynia. Na kwarantannie przebywa 351 osób.

fot. www.pawlowice.pl

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej od czwartku trwają badania przesiewowe we wszystkich kopalniach. Mają zakończyć się w niedzielę. Przebadanych zostanie blisko 22 tysiące pracowników, także administracji. Celem jest wygaszenie ognisk epidemii. Jak mówi Artur Dyczko, wiceprezes i szef Sztabu Kryzysowego JSW:

Ich stłumienie jest warunkiem koniecznym do kontynuacji niezakłóconej pracy kopalń. Ponieważ nasi pracownicy przechodzą zarażenie koronawirusem bezobjawowo, takie badania są najskuteczniejszym sposobem walki z pandemią. Zakup testów do badań sfinansowała JSW. Do badań przystępują zmiany kończące pracę, ruch kopalń nie jest zagrożony. Uzyskanie wyniku negatywnego z przeprowadzonego testu będzie podstawą do zatrudnienia pracowników na terenie kopalni.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj