Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bądź jak „Czterej Pancerni i Pies”! Możesz wylicytować… czołg! To akcja charytatywna [FOTO]

Facebook Twitter

Za nami 9. edycja Biegu po Moczkę i Makówki. Kolejny raz biegacze zaskoczyli kibiców swoimi pomysłami. W tym roku wyjątkowo wszystkich zaskoczyła grupa biegaczy U40RR, którzy wcielili się w ekipę z filmu „Czterej Pancerni i Pies” i zbudowali swój własny czołg!

mat. prasowe

Teraz przeznaczyli go na licytację dla Hani Bednarczyk

Bieg po Moczkę i Makówki to niezwykłe wydarzenie, które jest wizytówką Stowarzyszenia Luxtorpeda. W tym roku grupa biegaczy zrobiła tam wspaniałe widowisko. Pozytywnie zakręceni biegacze i biegaczki z grupy Ultramaratonu 40 Rybnickich Rond stworzyła replikę sławnego Rudego 102 z filmu „Czterej pancerni i pies”. Warto dodać, że czołg (jak każde przebranie na biegu) był w stanie się przemieszczać wraz z biegaczami w środku. Zrobiło to wrażenie na policjantach zabezpieczających bieg, którzy przez ostatni odcinek trasy postanowili eskortować biegaczy.

mat. prasowe

Dlaczego właśnie „Czterej Pancerni i Pies”?

Każdy z nas w łatwy sposób mógł się wcielić w poszczególne postacie. Nie było żadnych dyskusji kto kim ma być. Poza tym jako dzieci uwielbialiśmy ten serial, znamy każdy odcinek. Jeszcze podczas biegu podjęto decyzję, że czołg wystawiony zostanie na licytację, aby wesprzeć Hanię Bednarczyk. Czołg miał być rozebrany na części, ale jak tylko usłyszałem, że mógłby się przysłużyć w szczytnym celu, to wiedziałam, że trzeba to zrobić. Pieniądze zostaną przeznaczone na Hanię Bednarczyk, którą wspiera od lat Luxtorpeda. Tak zrobiłby Grześ, Janek, Gustlik i Tomuś. Nie myślę ile mógłby taki czołg być warty. Wszystko zależy od kupującego, to on ostatecznie ustali ile warty jest kartonowy Rudy

– mówi Krystian Stawarczyk pomysłodawca budowy czołgu.

Żeby wylicytować ten fantastyczny pojazd wystarczy kliknąć TUTAJ

Replika doskonale nadaje się jako przebranie na różnego rodzaju wydarzenia (biegi, happeningi, protesty), bramy weselne czy jako wystawa w Waszej firmie. Jeśli jesteś fanem militariów, czołgów czy filmu czterej pancerni to jest to rarytas właśnie dla Ciebie. Czołg wykonany jest z: desek, 2 rowerów, kartonu i rury z czerwonego dywanu. Całość została odświeżona po biegu

– czytamy w opisie licytacji.

Zobacz zdjęcia:

Na aukcji znajduje się także opis dzielnej Hani, którą Stowarzyszenie Luxtorpeda wspiera przy okazji różnych akcji, biegów i imprez:

Urodziłam się 09.06.2017 roku. Jestem bardzo radosną i niezwykle dzielną dziewczynką. Z powodu obniżonego napięcia mięśniowego moi rodzice od 4. miesiąca życia zaczęli mnie intensywnie rehabilitować. Walczyli o mnie i walczą każdego dnia, abym mogła być zdrowym i dobrze rozwijającym się dzieckiem. Niedawno zdiagnozowano u mnie zespół Angelmana oraz padaczkę. Od początku korzystam z fizjoterapii prowadzonej metodą NDT Bobath. Od wiosny do jesieni biorę udział w zajęciach z hipoterapii, a od zimy z dogoterapii. Uczęszczam także na zajęcia z logopedą oraz zajęcia z integracji sensorycznej.

Jak możesz pomóc poza licytacją czołgu?

Nr subkonta: 51 1050 0099 7651 9300 0000 0000 z dopiskiem: DAROWIZNA DLA Hanny Bednarczyk nr 9300.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lutego 2023