Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Bądź pan człowiekiem”… Chciał przekupić policjantów

Facebook Twitter

200 zł miało załatwić sprawę. Kierowca, który blisko dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość próbował przekupić policjantów. Do zdarzenia doszło w rejonie ulicy Mikołowskiej w Żorach.

Nawet do 8 lat więzienia grozi kierowcy, który przekroczył prędkość, a potem wręczył policjantom łapówkę. 200 złotych miało „załatwić” sprawę tyle samo wartego mandatu karnego i 6 punktów karnych. Mężczyzna został zatrzymany i wkrótce usłyszy zarzuty.

W miniony weekend policjanci pełniący służbę w patrolu ruchu drogowego, podczas dokonywania kontroli prędkości w rejonie ulicy Mikołowskiej zauważyli pojazd poruszający zbyt szybko. Kiedy zmierzyli jego prędkość, okazało się, że przy ograniczeniu do 40 km/h jedzie, mając na liczniku blisko 80 km/h.

Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli i poinformowali, że w związku z popełnionym wykroczeniem nakładają na niego dwustuzłotowy mandat oraz 6 punktów karnych. Ten jednak zaczął ich prosić, aby podarowali mu i zakończyli kontrolę drogową w inny sposób.

Pomimo tego, że jeden z policjantów kilkukrotnie pouczał kierowcę, iż jego zachowanie jest niezgodne z prawem i o tym, że ma prawo do wybrania drogi sądowej, ten cały czas próbował uprosić go o odstąpienie od czynności. W pewnym momencie, uprzednio oświadczając, że jednak przyjmie mandat i zapłaci na miejscu za pomocą karty, sięgnął do portfela, wyjął banknoty o wartości 200 złotych i włożył do wewnętrznego schowka w drzwiach radiowozu.

41-letni mieszkaniec Katowic został zatrzymany, o czym powiadomiono prokuratora. Za wręczenie korzyści majątkowej grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj