Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bądźcie ostrożni! 40.000 zł padło łupem oszustów w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Oszuści i złodzieje nie odpuszczają. Wczoraj (4.02.) zaatakowali w Wodzisławiu. Dlatego w Radiu 90 ostrzegamy: bądźcie ostrożni, jeśli do waszych drzwi zapuka ktoś nieznajomy.

fot.pixabay.CJ

Tu ofiarą padła 82-letnia kobieta, mieszkanka ulicy Wyszyńskiego. Wpuściła do siebie dwóch mężczyzn, którzy podawali się za pracowników wodociągów, a weszli pod pretekstem sprawdzenia rachunków za wodę. Ukradli 40 tysięcy złotych.

Dlatego też przypominamy, żeby nie ufać nieznajomym, którzy pukają do naszych drzwi. Jeżeli ktoś przedstawia się jako pracownik wodociągów, ZUS czy też pobliskiej elektrowni, to powinniśmy zastosować tzw. zasadę ograniczonego zaufania, dana osoba powinna się wylegitymować odpowiednim dokumentem, który poświadczy jej tożsamość jak i sprawowaną funkcję. Nie powinna też mieć żadnych pretensji, gdy będziemy chcieli się skontaktować się z organem, który ta osoba reprezentuje, aby sprawdzić np. jej tożsamość. Jeżeli ta osoba wówczas zaczyna zachowywać się nerwowo, sugeruje, że sprawdzanie nie ma sensu albo próbuje się oddalić, wtedy jak najszybciej powinniśmy o tym fakcie powiadomić policję.

– apeluje Patryk Błasik z wodzisławskiej komendy policji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 maja 2021