Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bajki Najnajki w Domu Kultury Chwałowice. UWAGA zmiana terminu „Opowieści z tipi”!

Facebook Twitter

Dom Kultury w Chwałowicach zaprasza na Bajki Najnajki, to impreza skierowana dla najmłodszych dzieci i ich bliskich. Zapowiadane na maj "Opowieści z tipi" nie dojdą jednak do skutku, z powodu nadal obowiązujących obostrzeń, spotkanie przeniesiono na 12 września.

fot.StockSnap/pixabay

Na kolejną wyprawę w świat baśniowych historii wybierzemy się na spotkanie z legendami Ameryki Północnej. Dziki Zachód, ogromne prerie, dymy wzlatujące nad tipi i wspaniali zamieszkujący w nich ludzie. Wojownicy i myśliwi. Na tych preriach żyły tysiące bizonów, sprytne kruki i kojoty, które wiedzą znacznie więcej niż ludzie. Dziś tych, którzy mieszkali na prerii możemy spotkać głównie w baśniach i legendach.

W świat opowieści z Dzikiego Zachodu zabierze nas Matusz Świstak.

Mateusz Świstak

Niesamowity opowiadacz, animator kultury, autor projektu „Baśnie na Warsztacie”. Na blogu zamieszcza artykuły dotyczące baśni, są to jego przemyślenia na temat klasycznych tekstów rozstrzelonych po wszystkich krańcach świata. Jak sam mówi:

Piszę, co sam z nich wyczytuję, co może przydać się nam, ludziom XXI wieku, by lepiej siebie zrozumieć, by żyć odważniej i piękniej. Kluczę i błądzę a przy tym, smakuję się każdą z opowieści. I staram tym smakowaniem dzielić. Dla mnie baśń to przede wszystkim opowieść, jestem opowiadaczem, staję przed ludźmi i opowiadam im historie. Opowiadam je dzieciom i opowiadam dorosłym. Opowiadam sam i w drużynie z Andrzejem Teofilem, genialnym muzykiem, podczas spotkań, warsztatów i festiwali. To, co tworzę, żyje tylko przez kilka chwil, w interakcji między mną a moim słuchaczem, niezależnie od tego ile ma lat.

Więcej informacji na stronie DK Chwałowice.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 10 maja 2021