Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Bajki-słuchajki połączyły pokolenia

Facebook Twitter

Początkowo zakładano, że w projekcie weźmie udział 15 dzieci. Ostatecznie bajki-słuchajki w Rybniku wspólnie z seniorami tworzyła grupa 158 najmłodszych mieszkańców miasta. To podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego Piaski, dwóch przedszkoli i pracowni plastycznej działającej przy Teatrze Ziemi Rybnickiej. O co chodziło w tej zabawie?

www.biblioteka.rybnik.pl

To był pomysł na to, jak można połączyć pokolenia. Dzieci tworzyły ilustracje, do bajek nagrywanych przez seniorów, babcie i dziadków, którzy mieli ochotę stworzyć takie wyjątkowe prezenty dla swoich wnucząt. Przy użyciu smartfonów, tabletów, komputerów powstały audiobooki. Spotkania odbywały się od października w filii rybnickiej biblioteki w dzielnicy Paruszowiec-Piaski. Mówiliśmy o nich w Radiu 90, sprawdź TUTAJ!

Celem było nie tylko stworzenie wyjątkowych dźwięków połączonych z obrazem, współpraca dwóch pokoleń, ale też przełamanie strachu i oporu seniorów przed korzystaniem z nowych technologii. Dzięki zabawie w tworzenie audiobooków, mogli przekonać się, że dotykowy telefon nie taki straszny jak go malują, że może się przydać, by budować relację z wnukami, szczególnie jeśli jest się daleko.

Ilustrowane, nagrane bajki poszły w świat, a w rybnickiej bibliotece na wystawie pokazano obrazy, które powstały przy okazji ich tworzenia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj