Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bajpas na Mikołowskiej w Rybniku. Od poniedziałku zmiana organizacji ruchu

Facebook Twitter

Kolejny etap prac na ul. Mikołowskiej w Rybniku rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (27.03.). Powstanie tzw. bajpas.

bajpas
fot. M. Koczy

Od poniedziałku 27 marca ruch w rejonie przebudowywanego wiaduktu w ciągu ulicy Mikołowskiej DW925 w Rybniku-Kamieniu, będzie się odbywał bajpasem

bajpas

fot. M. Koczy Bajpas na drodze – od poniedziałku zmiana organizacji ruchu

To część robót związana z przebudową wiaduktu drogowego, na przecięciu ze zlikwidowaną linią kolei piaskowej. Kierowcy poruszać się będą powstałym po sąsiedzku wiadukcie tymczasowym, który zapewni przejezdność drogi i ewentualny ruch pieszych, podczas budowy nowego, głównego wiaduktu. Nadal zamknięta jest część ulicy Mikołowskiej, w dzielnicy Paruszowiec – Piaski. Jest możliwy dojazd do firm. Zamknięcie drogi związane jest z przebudową mostu nad rzeką Rudą w ciągu ulicy Mikołowskiej DW925. Prace potrwają do października.

bajpas

fot. M. Koczy

Prace związane z przebudową wiaduktu i mostu wykonuje wybrane w przetargu Przedsiębiorstwo Inżynieryjne „IMB-Podbeskidzie” Spółka z o.o. ze Skoczowa za kwotę blisko 23,4 mln zł. Warto dodać, że na realizację tej inwestycji Rybnik uzyskał rządowe dofinansowanie w wysokości ponad 10 mln zł.

bajpas

fot. M. Koczy

Termin zakończenia prac budowlanych zaplanowany jest na drugą połowę października 2023 roku.

bajpas

fot. M. Koczy

Sprawdź objazdy i zmiany w kursowaniu autobusów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023