Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

„Balans Foto Festiwal” – o aktach, portretach, pasjach, które stają się sensem życia…

Facebook Twitter

Robienie zdjęć jest dla nich sposobem na życie. Ich zdjęcia są przemyślane, praca perfekcyjna, a efekty zdumiewające. Warto poświęcić chwilę i zobaczyć zdjęcia naszych rozmówców, a jednocześnie gości festiwalu fotograficznego, jaki w miniony weekend odbył się w Wodzisławiu Śląskim.

Na pomysł zorganizowania takiego wydarzenia wpadli członkowie stowarzyszenia „FotoBalans”. Grupa powstała trzy lata temu i od tego czasu prężnie działa:

– mówi Darek Langrzyk, prezes stowarzyszenia „FotoBalans”. W wydarzeniu wzięli udział amatorzy, ale także doświadczeni artyści. Jeden z obecnych, Arkadiusz Branicki, który od ośmiu lat zajmuje się aktem, ubolewa, że tego rodzaju zdjęcia przez większość nie są odbierane we właściwy sposób:

Można było podziwiać piękne zdjęcia, a także wziąć udział w spotkaniach z uznanymi fotografami. O swoim doświadczeniu w pracy fotografa opowiedziała między innymi Agnieszka Rzymek z Krakowa, z wykształcenia architekt. Pracę porzuciła jednak dla swojej pasji:

Specjalnością Agnieszki Rzymek z Krakowa jest fotografia portretowa. A my pytaliśmy, czy Polacy, przed obiektywem, wypadają jako naród smutny czy może raczej uśmiechnięty i zadowolony?

Ciasny kadr, bo najważniejsze jest to, co wyrażają twarze fotografowanych. Agnieszkę Rzymek pytaliśmy o zawodowe marzenie, czyli kogo chciałaby sfotografować nasza rozmówczyni?

Fetish znajduje piękno w połączeniu ciała kobiety z plenerem i zatopieniu tego połączenia w miksturze światła i cieni. – tak o twórczości Andrzeja Frankowskiego można przeczytać na jego stronie. Jeden z najbardziej uznanych polskich fotografów również wziął udział w festiwalu fotograficznym w Wodzisławiu, który odbył się zaledwie parę dni po wydaniu albumu „Kobiety”:

Dla wielu osób fotografia jest sposobem na nudę, dla innych pasją życia. Uznany polski fotograf, Andrzej Frankowski, czerpie z niej ogromną radość i satysfakcję, ale też wobec samego siebie jest bardzo wymagający. Artysta, który był obecny podczas wodzisławskiego festiwalu fotograficznego opowiedział o tej niezwykłej stronie swojej pracy:

Zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii zdjęć. Zachęcamy także do wejścia na fanpage Radia 90, gdzie możecie wygrać album Andrzeja Frankowskiego „Kobieta”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj