Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Balet w Wodzisławskim Centrum Kultury

Facebook Twitter

Widowisko taneczne w wykonaniu Ballet Magnificat - amerykańskiej grupy baletowej będzie można zobaczyć w Wodzisławskim Centrum Kultury w sobotę (27.04.). Przedstawienie rozpocznie się o godz. 18.00. UWAGA! Bilety na to wydarzenie będzie można wygrać w programie popołudniowym Radia 90!

Ballet Magnificat – to założona w 1986r. amerykańska grupa baletowa z Jackson nad Missisipi, wystawiająca swoje spektakle na całym świecie. Łączy ze sobą balet tradycyjny z nowoczesnym, tworząc niezwykłe spektakle teatralno-muzyczne. Ta niezwykła mieszkanka wielu odmian tańca: od klasycznego przez jive, aż po motywy celtyckie i żydowskie połączona z głębokim, poruszającym przesłaniem spektakli, stanowi o wyjątkowości zespołu.

To pierwsza wizyta Ballet Magnificat w Wodzisławiu Śląskim. Ich występ to okazja, by samemu doświadczyć mocy przekazu muzyki i tańca. Do tej pory artyści wystąpili dla około 12 milionów widzów na całym świecie. Ballet Magnificat wystawia ponad 200 spektakli każdego roku w całych Stanach Zjednoczonych oraz za granicą (przede wszystkim w Azji i Europie). „Wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm” – napisał o nich amerykański Dallas Morning News.

W Wodzisławiu Śląskim artyści wystawią spektakl „Prodigal’s Journey” („Syn Marnotrawny”). Spektakl podzielony będzie na dwie części. W pierwszej Ballet Magnificat zaprezentuje pokaz baletowy do różnego rodzaju motywów muzycznych. W drugiej opowie sparafrazowaną historię biblijnego syna marnotrawnego w baletowo-tanecznej formie. Przedstawia ona historię męża, który pewnego dnia postanawia odejść od żony i córki, by zasmakować życia pełnego rozrywki. Gdy traci na zabawie cały majątek, uświadamia sobie, jak wielką wartość mająrodzina i bliscy. Odkrywa, że jedyne, co mu pozostało, to mała książka jego żony. Wkrótce lektura staje się dla niego źródłem siły i odwagi do naprawienia błędów i początkiem nowego życia…

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 czerwca 2020