Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Barbórka 2022: Prezydent Andrzej Duda w Pawłowicach

Facebook Twitter

Prezydent RP spotka się dziś (4.12) z bliskimi zaginionych i tragicznie zmarłych górników w wypadku górniczym w KWK Pniówek, do jakiego doszło w kwietniu tego roku. Weźmie wcześniej udział w mszy świętej w intencji górników.

Prezydent Andrzej Duda przed kopalnią Pniówek w kwietniu tego roku

W tragicznym wybuchu metanu w kwietniu tego roku zginęło łącznie 9 górników, 7 zostało pod ziemią. Pięciu z nich to ratownicy górniczy. Miesiąc po wypadku mówiono, że dojście do zaginionych górników na KWK Pniówek zajmie miesiące.

Dziś (4.12) w Dniu Górnika do Pawłowic przyjedzie prezydent RP, Andrzej Duda był na miejscu katastrofy również 21 kwietnia. Przypomnijmy co wówczas mówił:

Andrzej Duda: Wszyscy wiedzą, że praca w kopalni, na dole wiąże się z ryzykiem. Niestety czasem jest tak, że dochodzi do katastrofy górniczej i tak się właśnie stało tutaj na Pniówku. Wszystko wskazuje na to, że to jest najgorsza katastrofa w dziejach tej kopalni.

O godz.13.00 prezydent weźmie udział w uroczystej Mszy Świętej ku czci św. Barbary w intencji górników oraz ofiar wypadków i katastrof górniczych. Zostanie ona odprawiona w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Szkolna 36.

O godz. 14.30 zaplanowano złożenie wiązanki kwiatów i znicza pod pomnikiem św. Barbary, który stoi przy KWK Pniówek, a następnie prezydent spotka się z górnikami oraz rodzinami zaginionych i tragicznie zmarłych górników.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024