StartWiadomości Wiadomości dnia

Barbórka w Kompanii Węglowej i Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Czy będą pieniądze dla górników?

Kompania Węglowa

Jutro (17.11.) powinna zapaść decyzja w tej sprawie. Odchodzący prezes Kompanii Krzysztof Sędzikowski ma spotkać się ze związkami zawodowymi i przedstawić aktualną sytuację finansową. Na wypłatę Barbórek potrzeba blisko 300 mln złotych. Tymczasem kondycja spółki jest fatalna. Na razie finanse pozwalają KW przetrwać do końca kwartału przyszłego roku. Ale Barbórka to tradycja i rzecz niemalże święta:

Przyznał w rozmowie ze mną Tomasz Głogowski rzecznik Kompanii Węglowej. Barbórka przyznawana jest wszystkim pracownikom kopalni, zarówno górnikom dołowym tym na powierzchni jak i administracji. Zwykle to średnia pensja czyli blisko 7 tysięcy złotych brutto na osobę.

Jastrzębska Spółka Węglowa

Barbórka na raty w Jastrzębskiej Spółce Węglowej i po raz ostatni dla wszystkich pracowników kopalni. Zgodnie z porozumieniem zawartym kilka miesięcy temu pomiędzy Zarządem JSW, a związkami zawodowymi, dodatkowa pensja będzie wypłacona w dwóch ratach:

– mówiła Katarzyna Jabłońska Bajer rzecznik Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Dodajmy, że pracownicy administracji od przyszłego roku na okres trzech lat tracą deputat węglowy, oraz 14. pensję.

Zostaw komentarz