Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Barbórkowa akcja oddawania krwi

Facebook Twitter

Barbórkowa akcja oddawania krwi, a także osocza. Ten cenny płyn jest niezbędny w leczeniu osób, które ciężko przechodzą Covid-19. Dlatego Sztab Kryzysowy JSW apeluje do pracowników, którzy chorobę mają już za sobą i zostali uznani za osoby zdrowe, aby oddali osocze i pomogli wyzdrowieć innym.

fot. D.Lach/ JSW mat. prasowe

Najbliższa okazja do oddania – tak bardzo potrzebnego – osocza będzie już w piątek (27.11.) i sobotę (28.11.) podczas Barbórkowej akcji oddawania krwi oraz osocza. Krew będzie można oddać najpierw w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju oraz w Oddziałach Terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w godzinach od 8.00 do 15.00. Natomiast dzień później, krew będzie można oddać w Hali Zbornej KWK Pniówek oraz w Oddziałach Terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w godzinach do 8.00 do 14.00.

Sytuacja w szpitalach staje się coraz trudniejsza. Potrzebne jest osocze, którego ciągle brakuje, a można je pozyskać tylko od ozdrowieńców.

Uwaga. Osocze można oddać tylko w Oddziałach Terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu, Jastrzębiu-Zdroju oraz w Rybniku. Do tej pory chęć udziału w szlachetnej akcji wyraziło 385 pracowników. Pamiętaj, twoje osocze zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na Covid-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2024