Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

„Barboszki lecą w kosmos”

Facebook Twitter

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na kolejny spektakl organizowany w cyklu "Rodzinne Spotkania z Teatrem". Na scenie zaprezentuje się Teatr Trip z Chorzowa. Przedstawienie zaplanowano na ostatnią niedzielę kwietnia (28.04.), na godzinę 16.00.

Spektakl opowiada historię stworków z krainy Babroszkowo, o wesołym i żądnym przygód usposobieniu. Babroszki to mądralińska Kurkuma, wiecznie uśmiechnięty Manolo, oraz ciekawska Pchełka. Mieszkają oni w domach w kształcie namiotów i porozumiewają się ze sobą za pomocą systemu połączonych ze sobą puszek.

Pewnego dnia w główce Pchełki rodzi się pomysł podboju kosmosu. Postanawia więc, wraz z Manolo, odwiedzić księżyc. Wspólnie z dziećmi budują rakietę i spełniają swoje marzenie. Podczas podróży napotykają na wiele przygód. Ich statek kosmiczny zostaje zestrzelony przez Hrabiego Robota, zamieszkującego ciemną stronę księżyca.

Udaje im się jednak pokonać złe moce i wrócić na ziemię, dzięki własnemu sprytowi i pomocy kosmitów BLIBLIBLI oraz dzieci, zasiadających na widowni. Spektakl ma charakter interaktywny, dzieci biorą w nim czynny udział, budują wspólnie z aktorami rakietę, uczą się tańczyć kosmicznego tańca „bliblibli”, pokonują złe siły dzięki swojej spostrzegawczości i pomysłowości.

„Rodzinne Spotkania z Teatrem” to cykl comiesięcznych spektakli przygotowanych z myślą o najmłodszych widzach i ich rodzicach. Częstymi gośćmi WCK są grupy z Krakowa, Wrocławia, Łodzi, dużą popularnością cieszą się również spektakle Teatru Rodzicielskiego z Rybnika – Boguszowic oraz teatry dziecięce „FIK-MIK”, „Supełek” z Rybnika .

Bilety można rezerwować pod nr tel. (32)4554855 lub osobiście w sekretariacie WCK, codziennie od pon. do pt. od 8:00 do 16:00, wt. 8:00 do 20:00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 czerwca 2020