Bardzo dobry występ rybnickich judoków na Mistrzostwach Polski seniorów

Z imprezy rozegranej w miniony weekend (22-23.10.) w Katowicach rybniccy judocy przywieźli cztery medale. Przypomnijmy, że po zawirowaniach w ostatnich miesiącach w Rybniku działają dwa kluby judo: Polonia Rybnik i Kejza Team. Ich judocy przywieźli po dwa medale z czempionatu naszego kraju.

Dwa złote wywalczyły zawodniczki Polonii. Po raz pierwszy w karierze na najwyższym stopniu podium seniorskich mistrzostw stanęła Julia Kowalczyk, która była bezkonkurencyjna w kategorii do 57 kilogramów.

Złoto zdobyła także jej klubowa koleżanka Agata Perenc (waga do 52 kg). Jej medal jest tym cenniejszy, że jeszcze kilka dni temu, nie było wiadomo czy rybniczanka w ogóle wystartuje w mistrzostwach, była ostatnio kontuzjowana. Perenc wygrała jednak z czasem i walczyła w zawodach z rewelacyjnym jak się okazało skutkiem.

Po raz trzeci złoto seniorskich mistrzostw Polski zdobył judoka klubu Kejza Team, Piotr Kuczera. Rybniczanin w finałowej walce potrzebował 17 sekund, by pokonać rywala. Rzucił Patryka Ciechomskiego z AZS AWF Katowice na ippon i zdobył tytuł.

Brązowy medal Mistrzostw Polski wywalczyła klubowa koleżanka Kuczery, Anna Borowska, która była trzecia w tej samej kategorii w której wygrała Kowalczyk. Dodajmy, że złoto zdobył także Adrian Wala, wychowanek Polonii Rybnik, który obecnie reprezentuje barwy AZS AWF Katowice.