Bardzo dobry występ rybnickiego judoki Piotra Kuczery

Na rozegranych w miniony weekend w Austrii zawodach Pucharu Świata, Piotr Kuczera zajął drugie miejsce. To najlepszy wynik spośród 12 startujących w Oberwart Polaków. Judoka Polonii Rybnik przegrał finałową walkę z Węgrem Gaborem Verem minimalnie.

Polak otrzymał dwie kary, Węgier tylko jedną i dlatego zwyciężył. Przypomnijmy, że zawody były jedną z części kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro. Wiadomo, że Piotr Kuczera tam się nie wybiera, jego marzeniem jest, jak mówił naszemu reporterowi na początku roku, start na kolejnej olimpiadzie

W tym roku głównym celem dla Piotra Kuczery ma być zakwalifikowanie się i jak najlepszy start w Mistrzostwach Europy seniorów.