Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Barszcz Sosnowskiego przy Budowlanych w Rybniku

Facebook Twitter

"Tyle się o tym mówi, a w Rybniku przy ulicy Budowlanych stoją ogromne krzaki i nikt nie kwapi się, żeby je usunąć". Tak napisała do Radia 90 nasza słuchaczka Marysia, na dowód przysyłając zdjęcia. Sprawę zgłosiliśmy Straży Miejskiej w Rybniku.

fot. cor125 / pixabay.com

Marysia przysłał nam zdjęcia Barszczu Sosnowskiego rosnącego przy Budowlanych, zastrzegając, że są one zrobione z samochodu i nie widać dokładnie jakie te rośliny są wielkie.

No właśnie, to podstawowa cecha Barszczu Sosnowskiego, że jest gigantyczny. Słyszeliśmy już o tym w Radiu 90 od specjalistki:

– mówiła doktor Magdalena Szymura z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, podkreślając, że przy wysokiej temperaturze, to co wydziela chwast, może doprowadzić do poparzenia skóry.

W sprawie Barszczu Sosnowskiego z ulicy Budowlanych, rybnicka Straż Miejska już interweniowała. Strażnicy dotarli do właściciela terenu – a teren jest prywatny – i zobowiązali go do usunięcia niebezpiecznej rośliny. Ma na to czas do piątku (7.07.). Po upływie wyznaczonego terminu strażnicy sprawdzą ponownie to miejsce.

Straż Miejska, to jeden z trzech adresów, pod który można zgłaszać takie interwencje, to również Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego i Wydział Ekologii Urzędu Miasta Rybnika.

W tym roku dyżurny Straży Miejskiej w Rybniku przyjął 4 zgłoszenia dotyczące Barszczu Sosnowskiego na terenie miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2022