Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Basen Pomysłów. Dzień konsultacji w Rydułtowach

Facebook Twitter

Basen Pomysłów czyli dzień konsultacji w Rydułtowach. W następna sobotę (13.05) 8 godzin konsultacji, warsztatów i spotkań ze specjalistami. Zaprasza Szarlota Lab ul. Ofiar Terroru 56a.

Basen Pomysłów. Dzień konsultacji w Rydułtowach

To kolejne kolejne wydarzenie w cyklu Reaktywacja ulicy Ofiar Terroru w ramach projektu „W cieniu Szarloty – jak wydobyć potencjał miasta Rydułtowy”. Działanie w ramach Finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014 – 2021 realizowanego w ramach programu Rozwój Lokalny.

Basen Pomysłów. Plan na 13 maja

1) 10.00 – 12.00 „Moje idealne miasto” warsztaty lego dla dzieci od 6 do 9 lat wraz z rodzicami. Warsztaty w czasie których dzieci wraz z rodzicami będą budować, a na następnie rozmawiać o swoim podwórku i otoczeniu.

2) 12.00-14.00 „Moje idealne miast” warsztaty lego dla dzieci w grupie od 10-13. Dzieci samodzielnie budują z klocków lego swoje idealne podwórko, miasto, w którym chcą mieszkać, i opowiadają co w nim się powinno się znaleźć.

3) 14.00- 16.00 Spotkanie ze specjalistami. Jak gromadzić deszczówkę? Czy ule w mieście są potrzebne? Jak walczyć ze smogiem? Jak zachęcać do kompostowania?
Opowiedz o swoim pomyśle na czystsze, bardziej zadbane i ekologiczne Rydułtowy. Skonsultuj go z ekspertami. Pomożemy Ci zdobyć pieniądze na Twój pomysł.

4) 16.00-18.00 Spotkanie otwarte z urbanistami z Politechniki Śląskiej: dr inż. arch. Agnieszką Bugno-Janik i dr inż. arch. Markiem Janikiem. Opowiedz o swoim mieście gościom: czego w Rydułtowach brakuje, a z czego jesteś dumny.

5) Cały dzień przed Szarlotę LAB rozmowy w plenerze o mieście przy dobrej kawie i ciastku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj