StartWiadomości Wiadomości dnia Wideo

Basen Ruda zaprasza do kąpieli! [WIDEO,FOTO]

Jak mówi Radiu 90 Mirosław Woiński, kierownik kąpieliska, wszystko jest już gotowe na przyjęcie gości. Zachęcamy bo na terenie kąpieliska jest wiele atrakcji – dodaje.

Są trzy niecki z wodą, czyli basen rekreacyjny ten największy, który jest zaopatrzony w atrakcje wodne różnego typu, czyli: sztuczna fala, sztuczna rzeka, masaże wodne, grzybek, bąbelki, dwie zjeżdżalnie. Basen sportowy to taki typowy do pływania, gadzie są liny założone i można sobie tam popływać, brodzik dla dzieci i jeszcze tzw. wodny plac zabaw, nie możemy nazwać niecką bo woda nie jest na stałe wprowadzana do jakiegoś zbiornika, ale są urządzenia, że dzieci mogą się taplać.

Radio 90: Jest mokro.

Jest mokro, jest bardzo mokro.

Radio 90: Wiele tych urządzeń i wiele atrakcji dla dzieci. Mogą tu spędzić mile czas.

Tak, mogą spędzić mile czas, wiele atrakcji jest dla dzieci. Basen rusza jutro, 1 czerwca.

Bramy obiektu otworzą się dla wszystkich o godzinie 9.00. Ceny w porównaniu do ubiegłego roku się nie zmieniły. Basen to nie tylko niecka i plaża, także wiele urządzeń, często ukrytych pod ziemią. Pracują na okrągło przez całą dobę – dodaje kierownik.

Pomimo tego, że dzieje się to z automatu, że się tak wyrażę, ponieważ o tym w jakich ilościach środki do dezynfekcji wody (…) są dozowane, według ustaleń sond automatycznych, ale jednak człowiek musi nad tym wszystkim czuwać, bo sonda się potrafi zepsuć, albo się zawiesić, musi być obsługa.

Radio 90: Jest jeszcze odkurzacz, który jeździ po dnie basenu.

Tak to jest typowy odkurzacz do odkurzania dna basenu. Takie czynności wykonuje się w ciągu sezonu w nocy, wtedy kiedy nie ma ludzi, ponieważ on jest napędzany elektrycznie wprawdzie na małym napięciu, ale wtedy w wodzie nikogo być nie może i czyści dno.

Zobacz zdjęcia:

 

Zostaw komentarz